Ognjen Radević, Big Blue group

Zovem se Ognjen Radević i zaposlen sam na poziciji komercijaliste u kompaniji Big Blue Group. Na Fakultetu za turistički i hotelijerski menadžment Univerziteta Singidunum diplomirao sam 2016. godine.

Kao jedan od vodećih organizatora putovanja, Big Blue svojim klijentima pruža mogućnost odabira velikog broj destinacija u preko 100 zemalja sveta, a naša ponuda kreirana je tako da zadovolji različita interesovanja putnika. Praćenjem novih trendova u industriji putovanja i modernih tehnologija, ali i organizacijom fleksibilnih timova koje čine profesionalci, neprekidno strvaramo turističke proizvode koji svake godine privlače više desetina hiljada turista.

Pozicija komercijaliste (Product Manager-a) podrazumeva kreiranje turističkih aranažmana od početne tačke. Potrebno je, najpre, osmisliti aranžman i termine za koje bi realizacija istog bila najprikladnija. Zatim, odrediti kapacitete i shodno tome dalje pregovarati sa prevoznicima, hotelijerima, partnerskim agencijama i ostalim pružaocima usluga. Na kraju, od ishoda prethodo navedenih zadataka, zavisiće i cenovna politika koja se primenjuje, što direktno utiče na promociju, prodaju i zadovoljstvo putnika. Dobra organizacija, praćenje i analiza tržišta i timski rad neophodni su za obavljanje ovog posla.

Mogućnost za prvi angažman u firmi u kojoj i danas radim dobio sam nekoliko meseci pre kraja studija. Najpre sam posredstvom Centra za razvoj karijere dobio priliku do volontiram na Sajmu turizma, a zatim i obavljam stručnu praksu, koja je na Fakultetu za turistički i hotelijerski menadžment organizovana i obavezna za studente III i IV godine.

Tokom studija imao sam priliku da kroz razne projekte, prakse i volontiranja, a u koje ne spada samo obavezna praksa, steknem radno iskustvo, a tokom obavljanja svakodnevnih poslovnih aktivnosti dosta mi pomažu i teorijska znanja koja sam stekao na fakultetu.

Na kraju, istakao bih i značaj starijih kolega koji su mi dosta pomogli u karijernom razvoju, a od kojih su mnogi takođe alumnisti Univerziteta Singidunum.